„Svečiuose-kinas“

El. paštas Spausdinti

„Svečiuose – kinas“ – tai nuo 2015-ųjų rengiama, jau trečius metus iš eilės (2015, 2016, 2017) įgyvendinama keliaujanti socialinė kino programa, besibeldžianti į duris įstaigų, tapusių laikinais namais socialiai labiau pažeidžiamiems, ribotą galimybę patiems apsilankyti kine turintiems žmonėms.

Programos tikslas - suteikti galimybę „nueiti į kiną“, net jei ši kelionė - tai du žingsniai per koridorių, pora metrų per vidinį kiemą ar vienas aukštas liftu žemyn.

Pagrindiniai mūsų žiūrovai - ilgalaikiai ir laikinai apsistoję sanatorijų, senelių namų, pabėgėlių ir priklausomybių centrų, ligoninių, globos namų, reabilitacijos centrų gyventojai, kuriems kinas dėl vienų ar kitų priežasčių tapo sunkiai pasiekiama pramoga.

Nors šiuolaikinių technologijų dėka filmai kiekvienam asmeniškai yra pakankamai lengvai pasiekiamas produktas, „Svečiuose – kinas“ programa siekia sugrąžinti kolektyvinio kino žiūrėjimo malonumą, esant galimybei surengti susitikimus su filmų autoriais, paskatinti žmones bendrauti, diskutuoti, dalintis įspūdžiais kartu. Dažnas pamiršo, kaip malonu yra laukti kino seanso, suklusti, kai salėje užgęsta šviesos, o Didžiajame ekrane pasirodo pirmieji filmo kadrai, kumštelėti kaimynui, kad nustotų plepėti...

„Svečiuose – kinas“ – tai galimybė nueiti į tikrą kino seansą tiems, kam teko ne savu noru primiršti septintojo meno magiją.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.PROJEKTO ORGANIZATORIUS:PAGRINDINIAI RĖMĖJAI: