Į Palangą atkeliauja „Scanoramos vasara“

El. paštas Spausdinti

Europos šalių kino forumo „Scanorama“ informacija.

Pačiame Palangos centre rugpjūčio 8–15 d. skambės nevaldomas juokas, tolimo karo aidai, plūs ašaros, griaudės futbolo sirgalių skanduotės. Vienai savaitei kurorto kino teatre „Naglis“ įsivyraus „Scanoramos vasara“, vakarais poilsiautojams pasakosianti nepaprastas europietiško kino istorijas.

Vasarą kultūrinis gyvenimas turėtų persikelti į pajūrį, tad, jau antrą kartą įgyvendindami idėją rodyti „Scanoramos“ retrospektyvą, pasirinkome Palangą. „Scanoramos vasara“ atveža per keletą metų sukauptą žiūroviškiausių filmų kolekciją, kuri puikiai atspindi europietiškam kinui būdingą estetiką, savitą kultūrinę aplinką ir, žinoma, nestokoja humoro“, – sakė Europos šalių kino forumo „Scanorama“ vadovė Gražina Arlickaitė. Anot jos, penki „Scanoramos vasaros“ filmai ras savo žiūrovą tarp meilės dramų, istorinio kino ir komedijų gerbėjų.

„Scanoramos vasarą“ Palangoje pradės „Oskarui“ nominuota Nikolajaus Arcelio kostiuminė drama„Karališkas romanas“. XVIII amžiaus pabaigos Danijos karalystės dvare į meilės intrigas, persunktas aistros, valdžios godulio ir idealizmo, įsipainioja psichiškai sergantis karalius Kristijanas VII, vienatvę išgyvenanti jo žmona Karolina Matilda ir idealistas gydytojas Strunzė. Jį vaidina Holivude vis labiau populiarėjantis danas Madsas Mikkelsenas, garsėjantis skvarbiu melancholišku žvilgsniu ir niūriu seksualumu. „Scanoramos vasaros“ atidarymo seansas bus nemokamas, o filmą pristatys „Scanoramos“ vadovė Gražina Arlickaitė.

Futbolo aistruolių širdgėlą dėl pasibaigusio didžiausio pasaulyje futbolo karnavalo Brazilijoje turėtų kiek apmalšinti britų kino veterano Keno Loacho komiška drama „Belaukiant Eriko“. Jos centre – Prancūzijos futbolo legenda Ericas Cantona, kurio vardas iki šiol skanduojamas Mančesterio klubo „Manchester United“ stadione. Tarp aistringų E. Cantona gerbėjų – ir gyvenime vietos nerandantis paštininkas Erikas Bišopas, kurį sporto garsenybė netikėtai aplanko sutraukus marihuanos suktinę ir apdovanoja sparnuotais posakiais, filmui suteikiančiais komiškų spalvų ir savitos išminties.

Vasarotojai Palangoje turės progą išvysti ir 2011 m. lankomiausią „Scanoramos“ filmą „Geresniame pasaulyje“. „Oskarą“ pelniusi danės Susanne Bier juosta užburia įspūdingais saulės išdegintos Afrikos ir žaliuojančios Danijos vaizdais, nuostabia muzika ir įstabia vaidyba. Itin jaudinanti skandinaviška drama jautriai nagrinėja sunkias egzistencines temas ir žmonių tarpusavio santykius.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ suteiks galimybę dar kartą pasimėgauti įspūdinga norvegų istorine drama „Maksas Manusas“. Maksas Manusas kovojo Žiemos kare su suomiais prieš Sovietų Sąjungą, o grįžęs į tėvynę įsitraukė į pogrindines kovas prieš nacių okupaciją. Joachimo Ronningo ir Espeno Sandbergo biografinė drama yra vienas brangiausių ir žiūroviškiausių filmų Norvegijos kino istorijoje.

Vos per 20 dienų nufilmuota kita norvegų juosta „Nesveikai laiminga“ žada geros nuotaikos dozę. Filmo herojė Kaja, su vyru ir vaiku gyvenanti Norvegijos vienkiemyje, tariasi esanti laiminga moteris. Viskas apsiverčia, kai į kaimynystę atsikrausčiusi „tobula“ pora priverčia permąstyti laimės sampratą. Komiškas Annes Sewitsky filmas suteiks progą kiekvienam į savo gyvenimą pažvelgti iš šono ir paieškoti, ko gi iš tiesų reikia, kad užplūstų laimė.