Palangos „Naglyje” žiūrimiausi filmai – lietuviški

El. paštas Spausdinti

Ištrauka iš kinomaistas.lt interviu apie Palangos kino teatro „Naglis” ateitį su UAB „Lietuvos kinas“ generaliniu direktoriumi Arūnu Stoškumi, kino programų vadove Alvyra Valeikienė bei projektų koordinatorė Vaida Kazlauskaite. Visą interviu skaitykite kinomaistas.lt.

– Pokalbį pradėkime nuo „Naglio” renovacijos projekto. Kada jis bus pradėtas ir kokie pokyčiai numatomi?

Arūnas Stoškus. Kino teatro renovacijos projektas numatomas įgyvendinti už dviejų metų, nes viskam reikia sukaupti pakankamai lėšų, pateikti projektus struktūriniams fondams, ministerijoms. Svarbiausias renovacijos planas – antrame „Naglio” pastato aukšte įrengti papildomą 50-70 vietų salę. Taip pat būtina atnaujinti filmų rodymo technologijas, nes 35 mm juostos jau baigia savo epochą ir visi filmai į kino teatrus atkeliauja suskaitmenininti.

Norime modernizuoti kino teatrą taip, kad jame būtų galima ir kiną rodyti, ir pristatyti kitokio pobūdžio renginius – spektaklius, konferencijas. Jau šią vasarą į mus kreipėsi keletas mažų teatrų su prašymu išnuomoti patalpas spektakliams, tad manome, jog toks kino teatro daugiafunkcinis modernizavimas tikrai turi perspektyvą.

Vaida Kazlauskaitė. „Naglis” ir po renovacijos sieks orientuotis ne tik į komercinį, bet ir į nepriklausomą kiną bei lietuvišką kūrybą. Kaip jau minėjo Arūnas, „Naglyje” atsiras papildoma maža salė, kurioje planuojame pristatyti nekomercinius filmus, lietuvišką kiną, bus rengiami susitikimai su autoriais. O didžiojoje salėje rodysime ne tik komercinius filmus, bet ir spektaklius, kamerinius pasirodymus. Šiuo metu didžiojoje kino teatro salėje pamažu pratiname lankytojus prie kitokio kino. Turėjome keletą lietuviško kino dienų, darėme „Scanoramos“ vasaros savaitę, kurios metu rodėme žiūrimiausius festivalio filmus.

– Kokie filmai „Naglyje” šią vasarą susilaukė didžiausios susidomėjimo?

Alvyra Valeikienė. Šį sezoną parodėme 52 filmus, kasdien turėjome ir vaikiškų filmų seansus, kurie buvo ypač populiarūs. Gal daug kas ir nustebs, tačiau žiūrimiausi „Naglio“ kino teatre buvo lietuviški filmai. Štai Audriaus Juzėno filmas „Ekskursantė“ buvo visos vasaros lyderis. Taip pat visi ėjo žiūrėti ir „Nematomą frontą“, ir „Radviliadą“, ir „Lošėją“. Į pastarojo premjerą spalio pradžioje susirinko apie 100 žiūrovų – išties didelis skaičius  „Nagliui“ ne sezono metu.

Planuojant repertuarą sunku numatyti, kokie filmai bus lankomi. Štai kad ir Maxo Giwos ir Danios Pasquini sukurtas miuziklas „Atostogos!“ („Walking on Sunshine“). Filmui buvo prognozuojama didelė sėkmė, bet Palangoje jis nebuvo populiarus. Amerikiečių „Kai ateina ji“ („And so it goes“) ar prancūzų „Po merginų sijonais“ („Sous les jupes des filles“) irgi nesusilaukė tikėtosios sėkmės. Bet štai „Didis grožis“ („La grande bellezza“) buvo tikrai sėkmingas. Kai kurie filmai nebuvo populiarūs dėl blogo oro, tačiau jam pagerėjus iškart susilaukdavo daugiau kurorto svečių.

– Kodėl palangiškiai nėra aktyvūs kino žiūrovai?

Alvyra Valeikienė. Labai daug vietinių vasaromis arba išvažiuoja iš miesto, arba būna užsiėmę turizmu. Tačiau pastebėjome, jog rugsėjį tikrai suaktyvėja vietinių lankymasis „Naglyje“. Gaila, jog kino teatras žiemos metu nešildomas, todėl dauguma vietinių net pamiršta apie „Naglio“ egzistavimą.

Vaida Kazlauskaitė. Manau, jog pritraukti nuolatinius kino teatro žiūrovus reikia įdirbio. Pavyzdžiui, Vilniuje jaunimas domisi kinu vien dėl to, jog yra vykdomos įvairios veiklos, leidžiančios jiems integruotis į kiną (kino kritiko konkursai, animacijos dirbtuvės ir pan.). Mažesniuose miesteliuose tokių iniciatyvų vykdoma mažai. Tie, kurie domisi kinu patys, į kiną ateis, o kitus reikia kažkaip pritraukti.

Dėl to siekiame, jog „Naglis“ veiktų visus metus – būtent taip ir bus po renovacijos, taip pritrauksime vietinius žiūrovus ir juos išlaikysime. Tai - vienas svarbiausių mūsų tikslų.